+90 312 354 9060

Sosyal Medyada Biz}

LPG Lİ ARAÇLARDA CAY-E İLE SUBAPLARIN AŞINMASINI ÖNLEYİN

CAY-E Subap Koruma Katısı ile Aşınmalar Durdurulur. DİZEL-BENZİN VE LPG Lİ araçlarda yanma odasında oluşan yüksek ısı ve kurum kirlilikleri subaplara zarar verir.

CAY-E SUBAP KORUMA SIVISINI özellikle LPG li araçlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu ürün LPG siz benzinli motorlarda ve dizel motorlarda kullanılan CAY-E kurum temizleme sıvısının neredeyse aynısıdır. Sadece  biraz daha etkili olacak şekilde üretilmişir.

CAY-E SUBAP KORUMA SIVISI biraz daha etkili olması açısından benzin-dizel yakıt katkısına göre hammaddesi daha yoğun kullanılmıştır.

20-25 litre benzin içerisine 100 ml CAY-E SUBAP KORUMA SIVISI eklenir. Yakıtınız 50-60 lire civarında ise 250 ml CAY-E SUBAP KORUMA SIVISI eklemelisniz. Bu yakıt ve CAY-E sıvı ile araç kullanılır. Depodaki yakıt bitene kadar başka yakıt alınmaz. Benzin ile birlikte hareket eden CAY-E 40-50 derece ısıyı gördüğünde EPC ye dönüşür . EPC ler çok hızlı bir şekilde tüm metal yüzeylere doğru hareket ederler. Yüzeyde mevcut kirler varsa bunları çok kısa sürede temzler ve adeta bir elmas kaplama ile subaplara sıvanırlar. Bu kalınlık 1 milimetrenin milyonda birkaçı civarında gerçekleşir. Yani 2-3 nanometredir.  Ancak EPC ler saf karbon oldukları için dünyada bilinen en ince ve en dayanıklı yüzeyi oluştururlar. Diğer EPC ler yüzeye yapışmış EPC lerin üzerine kaplanamazlar. Çünkü EPC ler birbirlerini iterler. Aynı kutup yüklü moleküller oldukları için kalınlık oluşturacak bir yapışma meydana gelmesi imkansızdır.

EPC ile kaplanan yüzeylerde % 90 a kadar sürtünme azalır. ısı % 10 civarında düşer. Bu kadar ince ve kuvvetli bir kaplama ile değişikliğe uğrayan subaplar korunmaya alınır. Ömrü uzar. Subap ayarları erkenden bozulmaz. Bu uygulamayı her 10 bin km de bir yapmakta fayda vardır.

CAY-E SUBAP KORUMA SIVISI uygulandıktan sonra elektronik subap yağlama sistemi ile subapların üzerini tekrar hafif hafif kurumlayabilmek de ayrıca ikinci bir koruma sağlayacaktır. Bunun için EVC ( Elektronik Valve Care ) Elektronik Subap Korum Sisemi www.evc.com.tr  kullanabilirsiniz. Böylece LPG li araçlarda subaplarınızın ömrünü daha fazla uzatabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN