+90 312 354 9060

Sosyal Medyada Biz}

CAY-E MOTOR YAĞ KATKISI DÜNYADA TEK

CAY-E Motor Yağ Katkısı ile ; 1- Motor içi komple yıkanır 2- Segman yuvaları temizlenir 3-Yağ pompası temizlenir 4- Yağ kanalları temizlenir. Bu noktalar sadece CAY-E ile hem temizlenir hem de dünyada bilinen en ince nano kaplama ile adeta zırhlanır.

CAY-E Motor Yağ Katkısı ile ;

1- Motor içi komple yıkanır

2- Segman yuvaları temizlenir.

3- Yağ pompası temizlenir.

4- Yağ kanalları temizlenir.

Bu noktalar sadece CAY-E ile hem temizlenir hem de dünyada bilinen en ince nano kaplama ile adeta zırhlanır. Başka hiç bir katkı bunu yapamaz.

Motor içi kerlenir mi. Evet. Bu kirlenme motora zarar verir mi. Evet. Kirlenme ile motor güçten düşer, sesli çalışır, yakıt tüketimi ve masraf artar mı. Evet. Peki motor içindeki bu kirlenmeler temizlenirse sessiz çalışma, performans, tasarruf olur mu , yedek parça kullanım maliyetleri azalır mı. Evet. Öyleyse motor içini yıkamak gerekir.  CAY-E sıfır risk ile motor içini yavaş yavaş temizler ve nano teknoloji ile adeta zırhlar. buna kaplama diyemeyiz. sadece yüzey değişikliği diyebiliriz. çünkü oluşan yüzey değişikliği bir milimetrenin milyonda birkaçı kadar ( 2-3 nanometre) bir kalınlıktır. bu kalınlık, yüzey değişikliği sadece nano mikroskop ile ölçülebilir. bu testleri web sayfamızda inceleyebilirsiniz.

CAY-E MOTOR YAĞ KATKISI kullanımı ile motor içi yıkanır , temizlenir, yüzeyler iyileşir ve en sonunda korumaya alınır. Metal yüzeyler  değişime uğrar. CAY-E 40-50 derece ısıya ulaştığında EPC ye dönüşür. EPC ler birbirleriyle aynı kutup yüklü moleküllerdir. Yani birbirlerini iterler ve üst üste yapışamazlar.  EPC lerin diğer bir özelliği de metal yüzeylerle zıt kutuplu moleküller olmasıdır. Yani şiddetle metallere doğru ilerlerler ve yüzeylere gömülerek bir zırh gibi kaplama yaparlar.

Böylece ;

1- Metal yüzeylere doğru şiddetle ilerlerleyen EPC lerin esas amaçları yüzeye yapışmaktır. Tıpkı demir parçacıklarının mıknatısa doğru hareket emesi gibi. EPC ler metal yüzeye yaklaşınca ister istemez önce kirlere çarparlar. Böylece tüm kirlilikler tek tek temizlenir. Yüzey tamemen temizlenip metal alanlar ortaya çıkınca EPC ler buralara yapışır. Bu yapışma ile saf karbondan oluşan EPC ler yüzeyi değiştirir. Adeta elmaslaştırır. Bu yüzey değişikliği ortalama 50 nanometredir (milimetrenin milyonda  50 si). Bu , dünyada bilinen en ince ve en dayanıklı yüzey kaplamasıdır.

2- EPC ler metal yüzeylere sıvandıktan sonra ikinci mucize gerçekleşir. EPC ler birbirlerinin üzerine yapışamadığı için üst üste gelemezler. Yüzeyde yapışmış olan EPC diğerini itekler. Yeni gelen EPC ler diğer EPC nin ancak yanına yapışabilir. Böylece hem kalınlık oluşmaz hem de yüzey EPC ile kaplanmış olur.

CAY-E nin ısınmayla EPC ye dönüşmesi ve EPC nin yüzeyi değiştirmesi ile metallerin sürtünmesi % 90 a kadar azalır. Kuru yağlama gerçekleşir. ısı % 10 a kadar düşer. Kirler temizlenir ve tekrar kirlenme çok gecikir. Motorun sesi değişir. Segman yuvaları, yağ kanalları ve yağ pompası temizlenmiş olur. Bunun yanı sıra tüm motor içi yıkanır. Bu şekilde motor iç yıkama yapabilen tek yağ katkısı CAY-E  EPC dir.  CAY-E sadece motor içini yıkamyla kalmaz. Yıkanan motor  performanslı çalışır. Aynı yakıtla daha fazla yol gidebilirsiniz. Yani eksra tasarruf sağlanır.

Motor içi çok kirli araçlarda bu tasarruf % 20 ye kadar çıkabilir. Az kirlenmiş motorlarda tasarruf  biraz daha az olur. Yeni motorlarda ise ileride oluşacak kirlenmeler ve fazla yakıt tüketimi önlenmiş olur. Bu da bir tasarruf şeklidir.Motor içi yıkandığında diğer önemli bir avantaj parça tasarrufu sağlanmasıyla ortaya çıkar. Motor ömrü en az iki kat uzar. Böylece bakım masrafları düşer. Daha kıymetli bir araca sahip olursunuz.  Aracınızı değeri artar.

CAY-E STD motor yağ katkısını her yağ değişiminde yeni yağ ile kullanmanız gerekir. Böylece her kullanımda kirliliği biraz daha giderir , 5-6 kullanım sonunda motor içini % 100 temizlersiniz. Daha sonrasında ise ara ara kullanmaya devam edebilirsiniz.

CAY-E ile serviste HIZLI İÇ YIKAMA yapılmak istenirse 4 litre motor yağına 500 ml CAY-E ULTRA motor yağ katkısı eklenir. Yeni filtre takılır . Araç bu şekilde 3 saat çalıştırılır. 3 saat sonunda motor içi tamamen yıkanır ve kullanılan yağ boşaltıır , filtre sökülür . Araca tekrar koyulan yeni motor yağına ve filtresine 250 ml CAY-E STD yağ katkısı eklenir ve araç bu şekilde gelecek bakıma kadar kullanılır.

Bu işlem sırasında yakıt deposunda CAY-E kurum temizleme kullanılırsa pompa , enjekör , yanma odası ve turbo yüzeyleri de temizlenir ve korunur. Bujı uçlarında oluşan kirlilikler de temizlenir. Ayrıca piston üst ölü noktaları ve gömlek yüzeyleri de temizlenir.

CAY-E ile motorunuzun içini mutlaka yıkatın. CAY-E nin yaptığı motor iç temizliğini başka hiç bir katkı ile yapamazsınız ve en önemlisi motorunuz asla zarar görmez.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN